Aktualności

Pewne zwycięstwo Czarnych
GKS Czarni Rudno - Delta Sieniawa Żarska 3:0 (2:0)

2015-12-21 12:13:00 ...
Czarni zaczęli od bardzo silnego uderzenia, już w 1. minucie Michał Konsewicz wyszedł sam na sam z Przemysławem Stefanowiczem i był w tym starciu lepszy dając swojej drużynie pierwszego w meczu gola. Defensorzy Delty błagalnie jeszcze patrzyli na arbitra bocznego, czy wskaże pozycję spaloną, ale nic takiego nie miało miejsca i mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. W 11. minucie Dawid Marciniak minął obrońcę, dzięki czemu stanął oko w oko ze Stefanowiczem, jednak nie strzelił w dogodnej sytuacji. Minutę później było 2:0. Konsewicz zza szesnastki huknął silnie, bramkarz piłkę odbił, dopadł do niej Jarosław Jędraszak i efektownym wolejem dobił ją do bramki. W 24. Marciniak w ostatnim momencie został zablokowany przez Adriana Mentla, mieliśmy rzut rożny. W 29. Adrian Marczenia strzelał z lewej nogi zbyt słabo, by sprawić problemy Stefanowiczowi. Przed przerwą poczynania podopiecznych trenera Rafała Galasa były mniej okazałe niż na samym początku meczu, do głosu doszli goście, mieli w końcówce dwie dogodne szanse, by zdobyć gola kontaktowego, na nasze szczęście na strachu się skończyło. W 51. minucie Konsewicz z prawej nogi – a więc inaczej, niż zwykł – oddał strzał, który golkiper Delty przeniósł na rzut rożny. W 56. Marciniak pozazdrościł chyba asysty Kamila Grosickiego z meczu kadry narodowej z Niemcami, bo wrzucił w pole karne podobnie zewnętrzną częścią stopy, Jakub Boruszewski nie sfinalizował tego dośrodkowania pomyślnie. W 60. minucie Jędraszak przeprowadził charakterystyczną dla siebie kontrę: złamał akcję z lewej strony do środka i uderzył w kierunku dalszego słupka strzelając na 3:0. Osiem minut przed końcowym gwizdkiem Jędraszak dograł Arturowi Kmiećkowiakowi, w sytuacji idealnej napastnik Czarnych się pomylił. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla rudnian.
Dodał: Admin (źródło: tygodnikkrag.pl)