Aktualności

Porażka z liderem, mimo dobrej gry.
Tęcza Krosno Odrzańskie - Czarni Rudno 2:0 (1:0)

2015-07-11 12:07:10 ...
Początek meczu to przewaga gospodarzy. Dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali więcej podań. Czarni w tym okresie meczu skupili się głównie na obronie dostępu do własnej bramki, czekając na możliwość wyprowadzenia szybkiej kontry. Już w pierwszej takiej akcji Kmiećkowiak stanął przed szansą na wyprowadzenie Czarnych na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłka trafia na jego głowę i z odległości około 10 metrów trafia prosto w w ręce bramkarza Tęczy. Do 16 minuty nie wiele wynikało z przewagi gospodarzy, gdyż ich ataki zostawały rozbijane na wysokości 20 metra przed bramką strzeżoną przez Sochackiego. Gdy wydawało się, że Czarni opanowali sytuację i gra się wyrównała, na dośrodkowanie z pod końcowej linii zdecydował się jeden z zawodników gospodarzy. Dośrodkowanie starał się zablokować Jędraszak ale zrobił to tak nie fortunnie, że piłka prawie z zerowego konta wpada w długi górny róg bramki kompletnie zaskoczonego Sochackiego. Po zdobyciu bramki przez gospodarzy gra się wyrównała i głownie toczyła się w środku pola.
Druga połowa to już ogromna przewaga Czarnych, którzy przejęli całkowicie inicjatywę i co chwilę znajdując się pod bramką gospodarzy. Jednak to nie był dzień Czarnych. Najpierw Jędraszak uderza w poprzeczkę piłka odbija się od linie bramkowej i wychodzi w pole, za chwilę Boruszewski również obija poprzeczkę, na koniec idealną piłkę dostaje Kmiećkowiak, ale obrońca faulując go w polu karnym uniemożliwia mu dojście do niej. Mimo faulu sędzia nie dyktuje ewidentnego rzutu karnego. Gospodarze w drugiej połowie ograniczyli się do obrony i wyprowadzania kontr. Podczas jednej z takiej kontry sędzia główny dopatrzył się wątpliwego faulu na napastniku Tęczy i podyktował rzut karny pewnie wykorzystany w 76 minucie przez Urbańskiego. Do końca meczu Czarni atakowali aby zdobyć choć honorową bramkę, jednak zespół Tęczy dobrze się. Mecz kończy się wynikiem 2:0. Nasi pokazali się z dobrej strony mimo, porażki.
Dodał: Admin