Aktualności

Niespodziewane emocje
Iskra Małomice - Czarni Rudno 1:3 (1:2)

2015-05-09 12:14:12 ...
Już od pierwszej minuty zawodnicy Czarnych mocno nacierali na bramkę rywali. Co chwila piłka znajdowała się przed lub na polu karnym rywali. W wyniku czego już 6 minucie spotkania Czarni obejmują prowadzenie, po indywidualnej akcji Kmiećkowiaka. Nasz kapitan otrzymał piłkę i popędził prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne i strzałem w ługi róg bramki gospodarzy pokonuje bramkarza. Emocje po zdobyciu pierwszej bramki jeszcze nie opadły, a już wynik spotkania został podwyższony. Dwie minuty po zdobyciu pierwszej bramki, po dośrodkowaniu w pole karne Bartkowiak zdobywa bramkę samobójczą. Początek wymarzony, wśród obserwujących to spotkanie licytacja jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Czarni grają bardzo ofensywnie, co rusz zagrażając bramce rywali, jednak nic więcej nie chce wpaść. Z biegiem czasu tempo opada, Czarni zadowoleni dwu bramkowym prowadzeniem oddają pole rywalom, którzy coraz częściej przenoszą ciężar gry pod bramką strzeżoną przez Sochackiego. To doprowadziło do sytuacji w 34 minucie, w której rywale strzelają bramkę kontaktową strzeloną przez Kwietnia. Od tej pory na boisku istniała tylko jedna drużyna i to nie byli Czarni. Zawodnicy gospodarzy poczuli krew i ze wszystkich sił starali się jeszcze do przerwy doprowadzić do remisu. W ostatnich kilkudziesięciu sekundach pierwszej połowy dwu krotnie byli bardzo bliscy zdobycia upragnionej bramki, ale obronną ręką w tych sytuacjach wychodził Sochacki. Brawo, bo tylko swoim niesamowitym interwencjom zapewnił Czarnym prowadzenie po pierwszej połowie. Do przerwy 2:1 dla Czarnych.
Po przerwie Czarni poprawili grę w środku i nie oddali pola gry rywalom jak miało to miejsce w drugiej części pierwszej połowy. Również formacja obronna grała wyżej i pewniej kierowana przez dwóch bardzo doświadczonych naszych środkowych Borowieckiego i rozgrywającego drugi mecz w tym sezonie wracającego do wysokiej formy po dłuższej nieobecności w pierwszej drużynie Przygodzki. Poprawa gry pozwala na zdobycie trzeciej bramki przez Sidło, który w 53 minucie wygrywa pojedynek o piłkę z obrońca rywali a następnie wślizgiem pokonuje wychodzącego bramkarza gospodarzy. Po zdobyciu trzeciej bramki gospodarze przestali chyba wierzyć w korzystny wynik tego spotkania, a natomiast goście uwierzyli już w swoją wygraną. W wyniku tego gra w głównej mierze toczyła się w środku pola, z nielicznymi akcjami pod oboma bramkami. Wyniku utrzymał się do końca spotkania i Czarni wywożą 3 cenne punkty.
Podsumowując można było ten mecz zakończyć już w pierwszych 15 minutach spotkania, ale Czarni lubią jak są emocje w każdym meczu. Przy lepiej grającym przeciwniku wynik końcowy mógł być inny, mimo zdobytych szybko dwóch bramkach. Musimy nauczyć się dobijać przeciwnika jeżeli jest ku temu okazja.
Już dzisiaj będzie okazja do rewanżu za upokarzającą porażkę 5:0 z zeszłej rundy z Błękitnymi Olbrachtów. Początek spotkania godzina 17:00 na boisku w Rudnie.
Dodał: Admin